...

دوره آنلاین کوچینگ نوجوان

قیمت: 6,500,000 تومان

6,500,000 تومان

مدرس: 1

مدت زمان دوره (ساعت): 60 ساعت

مدت دوره (روز/هفته/ماه): 6 ماهه

تاریخ شروع دوره: 1400/11/06

تاریخ اتمام دوره: 1401/05/31

توضیحات:

کوچینگ نوجوان مطمئن‌ترین همراه برای نوجوان شما

کوچینگ نوجوان برای تشویق توسعه شخصی و درعین‌حال راهنمایی این قشر حساس برای آینده طراحی شده است. ممکن است گاهی اوقات نوجوانان احساس کنند که در یک ترن هوایی با پایانی نامشخص گیر افتاده‌اند. انتظاراتی که از خود دارند و همچنین فشارهای ناشی از سازگاری، رشد و برنامه‌ریزی برای آینده، می‌تواند کار را برای آن‌ها سخت و سخت‌تر کند. کوچینگ نوجوان می‌تواند به نوجوانان کمک کند تا مهارت‌های زندگی را توسعه دهند و یاد بگیرند که چگونه برخی از استرس‌های موجود را مدیریت کنند.

کوچینگ نوجوان چگونه می‌تواند کمک‌کننده باشد؟

کوچینگ نوجوان باعث افزایش و ایجاد اعتمادبه‌نفس در نوجوانان شده و نوجوانان را در مسیر دستیابی به اهداف، مدیریت استرس و بحث در مورد مسائل دشوار همراهی می‌کند. به‌عنوان والد، احتمالاً نگران فرزند نوجوان خود هستید. ممکن است ندانید که آیا آن‌ها از زندگی خود رضایت دارند، افراد خوشحالی هستند و امیدوارانه در درس و مدرسه خوب عمل می‌کنند. قطعاً اطلاع دقیق از این موارد کار دشواری برای هر والد است؛ زیرا گاهی اوقات، باوجود ابراز نگرانی والدین، نوجوانان به‌سادگی نمی‌خواهند در مورد زندگی شخصی خود با والدین خود بحث و گفتگو کنند. اگرچه آن‌ها سعی می‌کنند فردی بزرگ و آزاد شناخته شوند، اما هنوز والدین می‌خواهند به مراقبت و حمایت خود ادامه دهد. این پذیرش از سوی برخی نوجوانان به‌راحتی حس نمی‌شود.

اگر در چنین شرایطی می‌خواهید فرزندتان حمایت لازم را در این سن حساس دریافت کند، استخدام کوچ نوجوان منطقی‌ترین راه‌حل خواهد بود.

 کوچ‌ نوجوان قرار نیست که به‌عنوان والد، معلم یا دوست در کنار آن‌ها باشد. او برای ارائه حمایت بی‌طرفانه و قابل‌اعتماد بدون هیچ قضاوتی در کنار نوجوان حضور دارد. یک کوچ نوجوانان حرفه‌ای می‌تواند به یک نوجوان این فرصت را بدهد که آزادانه و با اطمینان از حفظ محرمانگی در مورد هر چیزی که می‌خواهد صحبت کند. این صحبت‌ها می‌تواند در مورد هر حوزه‌ای باشد؛ شامل مدرسه و زندگی خانوادگی، دوستان یا هر چیز دیگری که ذهن آن‌ها را مشغول کرده است.

چرا استخدام کوچ نوجوان به والدین بسیار توصیه می‌شود؟

گذر از یک دوره به دوره دیگر و به‌اصطلاح بزرگ شدن می‌تواند لحظات شگفت‌انگیز و هیجان‌انگیزی باشد. کودک در گذر زمان و ورودش به دوران نوجوانی، بعد از آن ورود به دنیای بزرگ‌سالی و تغییرات و روحیات مربوط به هر دوره را در زندگی خود تجربه می‌کند. در این میان سال‌های نوجوانی می‌تواند دوران عجیب و دشواری برای همه افراد بوده و بسیاری از افراد را درگیر اتفاقات و خلقیات مخصوص خود کند. در این دوران، پویایی خانواده می‌تواند به‌طور چشمگیری این شرایط را تغییر دهد.

در این برهه از زمان نوجوان شروع به مبارزه برای استقلال خود می‌کند و والدین هم هم‌زمان برای حفظ کنترل او سخت در تلاش‌اند. هر نوجوانی می‌تواند به مشکلات زندگی به‌گونه‌ای متفاوت پاسخ دهد. جایی که یک کودک ممکن است افکار و احساسات خود را بیان کرده اما دیگری ممکن است متفاوت رفتار کند. یک فرد نوجوان هم ممکن است که دچار استرس شود حال شاید آن را بروز داده یا احساسات خود را سرکوب کند. رفته‌رفته با عکس‌العمل‌های به‌ظاهر دلسوزانه خانواده، رفتار آن‌ها نیز ممکن است شروع به تغییر کند؛ زیرا احساس می‌کنند کسی را ندارند که با او صحبت کنند.

در بطن این تغییرات، مهم است که فرزند خود را از حمایت همه‌جانبه خود مطمئن کنید و به او ثابت کنید که در کنارش خواهید ماند. البته گاهی باوجوداین رفتارها از سوی والدین باز هم ممکن است آن‌ها به اندازه کافی اعتمادبه‌نفس نداشته باشند که مسائل خود را با شما در میان بگذارند. این دقیقاً جایی است که حضور یک کوچ نوجوان می‌تواند کمک کند. این افراد تأثیرگذار به‌عنوان منبع حمایتی بی‌طرف ظاهر خواهند شد که می‌توانند چالش‌هایی که فرزند شما با آن مواجه است را درک کنند.

کوچ نوجوان در کنار نوجوان حاضر می‌شود تا:

 • به نوجوانان مسئله‌دار کمک کند تا به مسیر برگردند؛
 • آن‌ها را نسبت به بروز اخلاق کاری بهتر تشویق کند؛
 • نوجوان را برای مقابله با مسائل دشوار یا گاهاً شرم‌آور همراهی کند؛
 • پتانسیل‌های آن‌ها را کشف و اهدافی برای رسیدن به آن‌ها تعیین نماید؛
 • به بهبود پویایی خانواده کمک کند.

مزایای کوچینگ نوجوان

کوچینگ برای نوجوان می‌تواند زمانی که آن‌ها با مشکلاتی روبرو هستند راه‌حل مفیدی باشد. طبیعی است که هم والدین و هم نوجوانان در این دوران رشد و یادگیری، احساس خستگی و افسردگی کنند. تغییرات زیادی در حال رخ دادن است و بسیاری از «تصمیمات بزرگ» که باید با آن‌ها روبرو شوند در این دوران باید اتخاذ گردد. درواقع کوچینگ نوجوان برای نوجوانان به یک‌گونه و برای والدین به‌گونه‌ای دیگر مفید خواهد بود که در ادامه به مزایای آن برای هر کدام از این دو خواهیم گفت.

فواید کوچینگ برای نوجوانان

ما در طول ورود به هر مرحله از زندگی‌مان، به‌راحتی دستخوش این احساس می‌شویم که چه کسی هستیم، چه ارزشی داریم و به کجا می‌رویم. در تغییر وضعیت از کودکی به نوجوانی مواردی چون عدم تعادل هورمونی، نوسانات خلقی، دل‌شکستگی، افسردگی و تغییرات بدنی بسیاری ایجاد می‌شود. همه این‌ها مشکلات روزمره را برای نوجوانی که احساس خستگی و فشار زیادی کرده، ترسناک‌تر و سخت‌تر می‌کند؛ یک کوچ نوجوان می‌تواند به نوجوانان این فرصت را بدهد که نگرانی‌های خود را تشخیص داده و بیان کنند.

با همراهی یک کوچ نوجوان، نوجوان می‌تواند کشف کند که:

 • چه چیزی برایش مهم است؛
 • واقعاً چه کاری می‌خواهد انجام دهد؛
 • و کجا می‌خواهد باشد.

و بسیاری چیزهای دیگر که یک نوجوان احساس می‌کند باید تا زمانی که مدرسه را ترک می‌کند بداند و به آن دست یابد. در این شرایط ممکن است گاهاً از نوجوانان بشنوید که به‌جای «من می‌خواهم...» می‌گوید: «همه از من انتظار دارند که...» یا «من باید این کار را انجام دهم...». بااین‌وجود این مرحله از زندگی می‌تواند به‌گونه‌ای مرحله تعادلی به شمار رود؛ چراکه نوجوان یاد می‌گیرند که چه کسی هستند درعین‌حال که دغدغه شاد کردن دوستان، خانواده و معلمان خود را دارند. حضور در یک جلسه کوچینگ نوجوان و همراهی با یک کوچ نوجوان می‌تواند به او کمک کند که با اطمینان، باافتخار و البته بدون احساس گناه بگوید: «من واقعاً می‌خواهم این کار را انجام دهم».

به‌طور خلاصه، نوجوانی که با کوچ نوجوان در ارتباط است می‌تواند از راه‌های زیر از وجود کوچ بهره ببرند:

 • این فرصت را پیدا می‌کند که در مورد موضوعات دشوار، مانند قلدری و روابط صحبت کند.
 • تشویق می‌شود که دنیا را از منظری تازه ببیند.
 • می‌توانند شروع به تعیین اهداف برای بهبود زندگی خود کند.
 • یاد می‌گیرد که احساسات را کنترل و مدیریت کند.
 • از حمایت یک کوچ عینی و بدون قضاوت برخوردار می‌شود.
 • یاد می‌گیرد که اعتمادبه‌نفس و مهارت‌های اجتماعی را در خود ایجاد کند.
 • حس تازه‌ای از انگیزه و تقویت الهام‌بخشی را تجربه خواهد کرد.

فواید کوچینگ نوجوان برای والدین

کوچینگ نوجوان نیز می‌تواند از دیدگاه والدین فواید زیادی داشته باشد. درحالی‌که همیشه دوست دارید در کنار فرزندانتان باشید، گاهی اوقات بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بپذیرید در برخی شرایط به‌سادگی نمی‌توان این کار را انجام داد. واقعیت این است که برخی از نوجوان معتقدند بخش‌هایی از زندگی آن‌ها باید مخفی باشد و نمی‌توان آن را با والدین خود در میان بگذارند. اگرچه پذیرش این مطلب دشوار است؛ اما نا گریز زمان به سرعت می‌گذرد و ناگهان کودک کوچک و معصوم شما بزرگ شده و می‌خواهد دنیا را کشف کند. شما نمی‌توانید چیزهایی را که ممکن است با آن‌ها مواجه شوند کنترل کنید و ممکن است بدانید که بخشی از نقش شما به‌عنوان والدین این است که عقب بایستید و به آن‌ها اجازه دهید خودشان یاد بگیرند.

کاری که شما به‌عنوان والدین می‌توانید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که اقدامات کافی برای دادن بهترین شانس ممکن به آن‌ها وجود دارد. حتماً از خود می‌پرسید باوجوداین موانع در برقراری ارتباط عمیق بین نوجوان و والدین، کمک گرفتن از یک کوچ نوجوان و حضور در جلسات کوچینگ چگونه می‌تواند برای شما به‌عنوان والدین مفید باشد؟ کوچ نوجوان می‌تواند به موضوعاتی مانند مسائل جنسی، مسائل مربوط به تصویر بدنی و جنسیت نوجوان شما که احساس می‌کند نمی‌تواند با شما صحبت کند، نزدیک شود. حتی اگر نتوانید شخصاً به آن‌ها کمک کنید، می‌توانید خیالتان راحت باشد و بدانید که آن‌ها شخصی برای صحبت کردن دارند.

یک کوچ نوجوان به فرزند شما کمک می‌کند تا راه‌های منطقی برای مقابله با تعارض، استرس و خشم ایجاد کند که به‌طور بالقوه می‌تواند زندگی خانوادگی و برقراری ارتباط با افراد خانواده را آسان‌تر کند. کوچینگ نوجوان می‌تواند به نوجوان شما کمک کند تا احساساتی را که تجربه می‌کند و نحوه مدیریت آن‌ها را بهتر درک کند. وقتی نوجوان به‌شدت انتقاد می‌کند یا واکنش پرخاشگرانه نشان می‌دهد، ممکن است با احساس نگرانی یا ترس دست‌وپنجه نرم کند. کوچینگ نوجوان به نوجوان کمک می‌کند تا احساسات سردرگم خود را درک کرده و کنترل کنند و به یک رابطه مطلوب بین والدین و فرزند تشویق می‌کند.